• WYCIECZKI dla grup
  • wycieczka 1 dniowa
  • wycieczka kilkudniowa

WROCŁAW - Europejska Stolica Kultury

Wrocław - miasto nazywane Wenecją Północy. Jest historyczną stolicą Śląska oraz Dolnego Śląska. We Wrocławiu krzyżowały się dwie główne drogi handlowe - Via Regia i Szlak Bursztynowy. Miasto należało do Ligi Hanzeatyckiej. Wrocław jest również jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich. Dawna siedziba księstwa wrocławskiego. Dzisiaj Wrocław zachwyca bogactwem zabytków, ciekawą kulturą oraz szeroką ofertą turystyczną - tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Wariant 1-dniowy:

wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd do Wrocławia i rozpoczęcie zwiedzania z przewodnikiem: spaceru po Starym Mieście, Rynek Główny, późnogotycki ratusz, zabytkowe kamienice - Jaś i Małgosia, Jatki, Kościół Marii Magdaleny (wejście na Mostek Czarownic), słynna fontanna zbudowana ze szklanych płyt. Wizyta w najstarszej części miasta - Ostrów Tumski, z dominującą w jego panoramie katedrą. Przerwa obiadowa w okolicach Rynku. W drodze powrotnej wyjazd na Sky Tower - zachód słońca nad Wrocławiem.

Wariant 2-dniowy:

dzień 1: wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd do Wrocławia i rozpoczęcie zwiedzania z przewodnikiem: spaceru po Starym Mieście, Rynek Główny, późnogotycki ratusz, zabytkowe kamienice - Jaś i Małgosia, Jatki, Kościół Marii Magdaleny (wejście na Mostek Czarownic ), słynna fontanna zbudowana ze szklanych płyt. Wizyta w najstarszej części miasta - Ostrów Tumski, z dominującą w jego panoramie katedrą. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

dzień 2: śniadanie, przejazd na dalsze zwiedzanie. Panorama Racławicka, Ogrody Japońskie, Wrocławski Ogród Zoologiczny oraz Afrykarium, obiad i wyjazd w drogę powrotną.

Wariant 3-dniowy:

dzień 1: wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd do Wrocławia i rozpoczęcie zwiedzania z przewodnikiem: spaceru po Starym Mieście, Rynek Główny, późnogotycki ratusz, zabytkowe kamienice - Jaś i Małgosia, Jatki, Kościół Marii Magdaleny (wejście na Mostek Czarownic), słynna fontanna zbudowana ze szklanych płyt. Wizyta w najstarszej części miasta - Ostrów Tumski, z dominującą w jego panoramie katedrą. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

dzień 2: śniadanie, przejazd na dalsze zwiedzanie. Ogrody Japońskie, Hala Stulecia, Wrocławski Ogród Zoologiczny oraz Afrykarium, powrót na obiadokolację. Wieczorny przejazd na pokaz Światło Dźwięk - Wrocławska Fontanna (dla chętnych).

dzień 3: śniadanie, wykwaterowanie. Rejs statkiem po Odrze, Panorama Racławicka, Muzeum Narodowe, obiad w okolicach Rynku, następnie wyjazd w drogę powrotną.

TRASA PRZEDSZKOLAKA: W poszukiwaniu wrocławskich krasnali - 2 godzinny spacer z przewodnikiem. Uczestnicy podążają szlakiem krasnoludków i odkrywają tych najmniejszych mieszkańców miasta oraz ich zwyczaje (pomoc w gospodarstwie, opieka nad skarbami). Każdego odkrytego krasnoludka zaznaczają na mapie. Nagrodą za znalezienie zaznaczonych na mapce skrzatów jest pamiątkowa pieczęć, którą uczestnicy otrzymują na ostatnim punkcie wycieczki. Podczas tropienia krasnali znajdziemy min.: Życzliwka, Obieżysmaka, Pierożnika, Chrapka, czy Drukarza.

Wyjazd z Katowic i okolic.
Zapewniamy miejsca bezpłatne dla opiekunów (1/15 osób).

Zaproponowane programy są ramowe, każdy program możemy dostosować do Państwa potrzeb i sugestii.
Dla każdej grupy dokonujemy indywidualnego przeliczenia kosztów wyjazdu.

Za dopłatą istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości.
Termin wycieczki oraz dodatkowe świadczenia do uzgodnienia.

Projekt i realizacja: Łukasz Piec