• OBOZY i KOLONIE letnie 2019
  • 9-14

ZACNE ZAKOPANE

NA BOGATO W STOLICY TATR – CZYLI BOGATY PROGRAM WYCIECZEK I WARSZTATÓW

Zakopane stolica polskich Tatr przyciąga przede wszystkim miłośników wypoczynku w górach. Tatrzańskie szlaki zadowolą zarówno niedzielnych spacerowiczów, jak i prawdziwych turystów wysokogórskich. Zakopane to miasteczko, gdzie każdy turysta znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dzięki zabytkowym budynkom i imprezom kulturalnym można poznać historie miasta, obyczaje góralskie i gwarę. Liczne restauracje i karczmy regionalne umożliwiają spróbowanie góralskich specjałów.

ZAKWATEROWANIE: 10 noclegów - Ośrodek Wypoczynkowy Helena znajduje się na Harendzie - dzielnicy Zakopanego, skąd do centrum miasta jest ok. 4 km. Pokoje 4, 5 os. z łazienką. Na terenie ośrodka: stołówka, sala dyskotekowa, boisko do siatkówki, do badmintona, kosze do gry w koszykówkę, tenis stołowy, huśtawki, miejsce na grill/ognisko. Świetne miejsce wypadowe do pieszych wędrówek.

WYŻYWIENIE: podczas pobytu trzy posiłki dziennie, suchy prowiant na drogę powrotną.
TRANSPORT: autokar z klimatyzacją.
KADRA: kierownik, wychowawcy  - jeden na 15 uczestników, doraźna opieka medyczna.
UBEZPIECZENIE:
TUiR AXA S.A. - NNW 5000/2500 zł.

RAMOWY PROGRAM:
1 dzień - wyjazd autokarem z poszczególnych miast wg rozkładu jazdy, przyjazd do ośrodka pierwszy posiłek - obiad. Zapoznanie z ośrodkiem i okolicą, nocleg.
2 – 10 dzień – bogaty i aktywny program pobytu dostosowany do wieku uczestników:
  • Wycieczka do Zakopanego zwiedzanie z przewodnikiem
  • Wycieczka autokarowa do Doliny Kościeliskiej - spacer z przewodnikiem jedną z najpiękniejszych dolin Tatrzańskich. Rozpoczniemy w Kirach, idąc dnem doliny zobaczymy wiele ciekawych jaskiń np. Mylna, Mroźna, Raptawicka, Miętusia. Po wędrówce odpoczniemy w schronisku na Ornaku aby w drodze powrotnej do Kir odkrywać nowe uroki Doliny Kościeliskiej.
  • Wycieczka autokarowa do Aquaparku TATRALANDIA (wymagany paszport lub dowód osobisty) - ogromny całoroczny kompleks wodny na terenie Słowacji. W sezonie letnim w 14 basenach z krystalicznie czystą wodą morską i termalną, dzięki 28 rurom i zjeżdżalniom na pewno nie będziecie się tu nudzić.
  • Wycieczka autokarowa na Słowację (wymagany paszport lub dowód osobisty) - ścieżka w koronach drzew - drewniany chodnik o długości 603 m zawieszony wysoko wśród drzew, ciekawe przystanki edukacyjne, 32-metrowa wieża widokowa (dodatkowe 631 m chodnika), a przede wszystkim wspaniałe panoramy Tatr, Gorców, Magury Spiskiej, Pienin i Beskidu Sądeckiego.
  • Warsztaty sztuki regionalnej - uczestnicy własnoręcznie wykonują regionalne metalowe pamiątki, stające się ich własnością. Podczas zajęć pracują nad miedzianymi różami, metalowymi świecznikami, drucianymi zagadkami na inteligencje.
  • Warsztaty wszystko o ratownictwie i zasadach bezpieczeństwa w górach - wszystko w oparciu o autentyczne historie i zdjęcia z wypraw ratunkowych
  • Wizyta w bacówce - pokaz wyrobu oscypków
  • Zwiedzanie Muzeum Jana Kasprowicza - eksponowane są w nim pamiątki po poecie i jego rodzinie: meble, obrazy, książki, fotografie.
  • …a także gry, turnieje, konkursy, rozgrywki sportowe, zabawy integracyjne, dyskoteki, ognisko,
11 dzień – po śniadaniu pobranie suchego prowiantu na drogę powrotną, wyjazd z ośrodka ok. 10.00. Powrót do poszczególnych miast wg rozkładu jazdy.

WAŻNE INFORMACJE:

• poradnik bezpiecznego wypoczynku: link
  • lista rzeczy które powinny znaleźć się w bagażu dziecka: link
  • proponujemy zabrać ze sobą ok. 150 zł kieszonkowego na własne potrzeby – pieniądze można zdeponować u wychowawców,
  • warunkiem wyjazdu jest zabranie aktualnej legitymacji szkolnej, dowodu osobistego lub paszportu oraz wypełnienie karty kolonijnej z numerem PESEL,
  • w bagażu powinny znaleźć się: odpowiednia odzież i obuwie (na pogodę i niepogodę), buty do wędrówek górskich, kostium kąpielowy, klapki, 2 ręczniki, nakrycie głowy, krem z filtrem do opalania, przybory higieniczne,
  • bagaż prosimy zapakować do miękkich toreb – wykluczone twarde walizy. Ilość bagażu ograniczona! (bagaż podręczny i jedna torba, które dziecko będzie w stanie samo przenieść). Duże, twarde walizy zajmują przestrzeń w luku bagażowym autokaru i w pokojach,
  • adres i numer telefonu do ośrodka rozdawane będą na zbiórce w dniu wyjazdu,
  • miejsca zbiórek i wyjazdów zależeć będą od liczby chętnych oraz sprzedaży na poszczególnych turnusach i podane zostaną na stronie www.turystyka.edu.pl 3 dni przed wyjazdem,
  • zbiórka uczestników na 30 minut przed podaną godziną odjazdu,
  • godziny i miejsca wyjazdów zostaną potwierdzone SMSem na 2 dni przed wyjazdem,
  • sprawdź też najczęściej zadawane pytania FAQ