• OBOZY i KOLONIE letnie 2019

KOSMICZNY KORBIELÓW

PRZEJDŹ SZKOLENIE ASTRONAUTY, POLICZ GWIAZDY
NIE TYLKO DLA CHŁOPAKÓW

Korbielów jest malowniczą miejscowością położoną na samym krańcu południa Polski, na zboczach Masywu Pilska (1557m n.p.m.) w Beskidzie Wysokim (Żywieckim). Piękne panoramy na bogato zalesione góry cieszą oko każdego amatora górskich klimatów, a bliskość przyrody zachęca do pobytu o każdej porze roku.

ZAKWATEROWANIE:
9 noclegów - Dom Wczasowy PILSKO, położony w centrum Korbielowa, na rozległym, ogrodzonym terenie. Pokoje 2, 3, 4 os. z łazienkami, TV i WiFi. Bogate zaplecze rekreacyjno – sportowe: kryty basen, grota solna, sauna, jacuzzi, tężnia solankowa, sala do ćwiczeń wyposażona w drabinki i sprzęt sportowy, bilard, piłkarzyki, ping-pong, świetlica, sala dyskotekowa, altana grillowa.

WYŻYWIENIE: podczas pobytu trzy posiłki dziennie, suchy prowiant na drogę powrotną.
TRANSPORT: autokar z klimatyzacją.
KADRA: kierownik, wychowawcy  - jeden na 15 uczestników, doraźna opieka medyczna.
UBEZPIECZENIE: TUiR AXA S.A. - NNW 5000/2500 zł.

RAMOWY PROGRAM:
1 dzień - wyjazd autokarem z poszczególnych miast wg rozkładu jazdy, przyjazd do ośrodka, pierwszy posiłek - obiad. Zapoznanie z ośrodkiem i okolicą, nocleg.
2 – 9 dzień – aktywny i kreatywny program pobytu dostosowany do wieku uczestników:
  • Program kosmiczny czyli projektowanie i budowa mini bazy marsjańskiej, projektowanie i budowa własnego układu planetarnego, kosmiczne planszówki, szkolenie astronautów – test sprawności fizycznej, obozowe obserwatorium astronomiczne – obserwacja nieboskłonu, rozpoznawanie gwiazdozbiorów i najjaśniejszych punktów nocnego nieba i programowe wycieczki:
  • Wycieczka autokarowa do Stacji Kosmicznej YSS w modelu wnętrza jednego z modułów Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS w skali 1:1 prowadzone są seanse pokładowe, poświęcone najpierw samej stacji i życiu astronautów na orbicie, a później samodzielnemu sterowaniu modułem, grupa samodzielnie prowadzi wylosowaną „misję kosmiczną” wg. scenariusza, który praktycznie za każdym razem jest inny. Pokaz wirtualnego nieba nad makietą Sopotni Wielkiej 2050 w skali H0. Zajęcia konstruktorskie połączone z plenerowymi startami zbudowanych przez uczestników modeli rakiet i lądowników. Pokaz Słońca przez teleskop lub planet, zwiedzanie kopuły Obserwatorium Astronomicznego.
  • Wycieczka autokarowa do Mikro Centrum Nauki Naukotechnika – to interaktywna wystawa naukowa, której celem jest nauka poprzez zabawę. Na sali znajdują się stanowiska, na których można samodzielnie wykonywać doświadczenia fizyczne. Wystawa obejmuje zagadnienia z praktycznie całej fizyki klasycznej. Pokazy kriogeniki w temperaturze -200 stopni Celsjusza w której nawet róża zmienia się w szkło. Warsztaty geologiczne - zajęcia interaktywne z poznawania i rozróżniania skał i minerałów występujących na naszej planecie. Tu każdy może zobaczyć, dotknąć, poznać właściwości skał oraz namacalnie samemu je przykleić do tablicy z zestawem minerałów.
  • Wyprawa astronautów - piesza wycieczka na przełęcz Przysłopy.
  • …a także kąpiele w basenie, dyskoteki, ognisko, turnieje, konkursy, rozgrywki sportowe, zabawy integracyjne.
10 dzień – po śniadaniu pobranie suchego prowiantu na drogę powrotną, wyjazd z ośrodka ok. 10.00. Powrót do poszczególnych miast wg rozkładu jazdy.

WAŻNE INFORMACJE:

• poradnik bezpiecznego wypoczynku: link
  • lista rzeczy które powinny znaleźć się w bagażu dziecka: link
  • proponujemy zabrać ze sobą ok. 150 zł kieszonkowego na własne potrzeby – pieniądze można zdeponować u wychowawców,
  • warunkiem wyjazdu jest zabranie aktualnej legitymacji szkolnej oraz wypełnienie karty kolonijnej z numerem PESEL,
  • w bagażu powinny znaleźć się: odpowiednia odzież i obuwie (na pogodę i niepogodę), buty do wędrówek górskich, kostium kąpielowy, klapki, 2 ręczniki, nakrycie głowy, krem z filtrem do opalania, przybory higieniczne,
  • bagaż prosimy zapakować do miękkich toreb – wykluczone twarde walizy. Ilość bagażu ograniczona! (bagaż podręczny i jedna torba, które dziecko będzie w stanie samo przenieść). Duże, twarde walizy zajmują przestrzeń w luku bagażowym autokaru i w pokojach,
  • adres i numer telefonu do ośrodka rozdawane będą na zbiórce w dniu wyjazdu,
  • miejsca zbiórek i wyjazdów zależeć będą od liczby chętnych oraz sprzedaży na poszczególnych turnusach i podane zostaną na stronie www.turystyka.edu.pl 3 dni przed wyjazdem,
  • zbiórka uczestników na 30 minut przed podaną godziną odjazdu,
  • godziny i miejsca wyjazdów zostaną potwierdzone SMSem na 2 dni przed wyjazdem,
  • sprawdź też najczęściej zadawane pytania FAQ