Nie posiadasz Flash Playera, bądź masz wyłączoną obsługę JavaScript.
Zapraszamy do naszego ośrodka w Łebie - OW SŁONECZKO, Łeba
 
Jak dokonać rezerwacji wybranej imprezy?
Szczegóły dotyczące rezerwacji są opisane w dziale "Jak rezerwować wybraną ofertę".

Jak ma wyglądać zamówienie na organizację imprezy grupowej?
Formularz zamówienia znajdziecie Państwo na naszej stronie w dziale "Dokumenty".

Czy mogę zarezerwować sobie miejsce w autokarze?
O kolejności zajmowania miejsc w autokarze decyduje termin wpłaty zaliczki. Możliwość rezerwacja konkretnych miejsc dotyczy jedynie osób uprzywilejowanych (kobiety w ciąży, osoby niepełnosprawne).

Co zrobić z wypełnioną kartą kolonijną?
Kartę kolonijną należy dostarczyć do naszego biura najpóźniej do 2 tygodni przed wyjazdem, po przekroczeniu tego terminu karty należy zabrać do autokaru/pociągu. Wyjątkiem są obozy na Mazurach, gdzie obowiązkowo należy mieć kartę z orzeczeniem lekarskim przy sobie.

Nie mogę wypełnić całej karty kolonijnej (miejsce na obozie zostało wykupione po zakończeniu roku szkolnego)
Karta kolonijna powinna być wypełniona w całości, jednak najważniejsze są: dane dziecka tj. adres, telefon, numer PESEL, orzeczenie lekarskie oraz ważne informacje rodziców/opiekunów o dziecku (pierwszy wyjazd, przewlekłe choroby, zażywane lekarstwa itp.). W przypadku wyjazdu na obozy specjalistyczne, niezbędna jest zgoda lekarza/rodzica na udział w takim obozie.

Czy dać dziecku telefon komórkowy na wyjazd?
Oczywiście można dać dziecku telefon. Jednak w miarę możliwości prosimy o wyposażenie dziecka w najprostszy model, by był tylko środkiem do komunikowania się, a nie drogim gadżetem. To samo dotyczy aparatów fotograficznych, sprzętu muzycznego itp.

Czy dziecko może oddać telefon komórkowy do depozytu wychowawcy?
Nie, dzieci do depozytu mogą przekazywać tylko pieniądze, które wychowawcy zbierają dopiero po przyjeździe na miejsce kolonii/obozu.

"bagaż prosimy zapakować do miękkich toreb - wykluczone twarde walizy" - co to oznacza?
Prosimy, aby mieć na uwadze, że dzieci nie zawsze radzą sobie z dużym bagażem. Rzeczy należy spakować do plecaka bez stelaża lub toreb. Duże, sztywne walizy zajmują nie tylko dużo miejsca w autokarze, ale przede wszystkim w pokojach. Przy koloniach z przejazdem PKP należy brać pod uwagę ograniczone miejsca na bagaże w pociągach.

Czy otrzymam rachunek / fakturę?
Tak. Na życzenie Klienta wystawiamy fakturę. Potrzebne dane należy wpisać na umowie w części "dane odbiorcy faktury". Faktury wystawiamy do 14 dni po zakończeniu turnusu.

Czy muszę mieć paszport?
Do układu z Schengen należą obecnie 22 państwa Unii Europejskiej oraz Islandia, Norwegia, Szwajcaria i Liechtenstein. Tutaj wystarczy dowód osobisty, ale zamiast niego można również wziąć paszport. Zniesiono też obowiązek wizowy dla obywateli polskich przy wjazdach na teren Serbii do 90 dni pobytu.
Uwaga! do ukończenia 18 roku życia obowiązuje paszport lub tym czasowy dowód osobisty, legitymacja szkolna nie jest dokumentem tożsamości! Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie POLAK ZA GRANICĄ

Co to jest połączenie antenowe?

Jest to rodzaj dojazdu na miejsce zbiórki, czasami z przesiadkami. Przykładowo, jeśli autokar wyrusza z innego miejsca, niż miejsce naszego zamieszkania, organizator imprezy wycieczkowej dowozi uczestników wycieczki do miejsca wyjazdu autokaru. Podróż odbywa się autobusem, minibusem lub samochodem osobowym. Połączenia antenkowe są realizowane za dodatkową opłatą i potwierdzane najczęściej do 72 h przed wyjazdem.

Co powinno mieć dziecko na koloniach?
Prosimy o zapoznanie się z listą podstawowych rzeczy: LINK
Polecamy też filmik

Wysyłam swoją pociechę pierwszy raz na kolonie, co muszę wiedzieć?
Kuratorium Oświaty przygotowało specjalny poradnik, zapraszamy do lektury: LINK

Co jeszcze muszę wiedzieć ?
warto zaglądać na strony:

- baza wypoczynku KO
- ostrzeżenia dla podróżujących od MSZ
- polak za granicą
- kursy walut

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - informacje


Projekt i realizacja: Grupa Łukasz Piec