• WYCIECZKI autokarowe
  • dla aktywnych i wygodnych

Romans w Keukenhof Festiwal Tulipanów
Bruksela - Gandawa - Brugia - Antwerpia - Rotterdam - Kinderdijk - Keukenhof - Haga - Amsterdam

Keukenhof to ogród położony pomiędzy Amsterdamem a Hagą, w miejscowości Lisse. Ogród rozciąga się na obszarze 32ha i jest największym ogrodem z kwitnącymi roślinami cebulowymi na świecie. Ta największa wiosenna atrakcja Holandii corocznie przyciąga setki tysięcy turystów z całego świata.

PROGRAM RAMOWY:

Dzień 1: wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Niemcy do Królestwa Belgii.

Dzień 2: wizyta w BRUKSELI - politycznym sercu Europy, miasta z licznymi kontrastami. Objazd miasta autokarem - siedziba NATO, park 50 lecia z Łukiem Triumfalnym, Dzielnica Europejska - Parlament Europejski, Komisja Europejska, Rada Unii Europejskiej, wizyta w Górnym Mieście. Spacer po zabytkowym centrum - katedra św. Michała i św. Guduli, galeria św. Huberta - najstarszy pasaż handlowy świata pod dachem, Grand Place uznawany za najpiękniejszy rynek Europy z XV wiecznym ratuszem, Domem Królewskim i barokowymi domami cechowymi. Spotkanie z Manneken Pis - siusiającym chłopczykiem, najzabawniejszym pomnikiem Brukseli oraz Jeanneke Pis - siusiającą dziewczynką. Przejazd do hotelu w okolicy Bruksela/Antwerpia. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: śniadanie. Zwiedzanie Flandrii - jednego z największych ośrodków gospodarczych średniowiecznej Europy. Przejazd do ANTWERPII, miasta Rubensa. Spacer po mieście - fragmenty fortyfikacji miejskich, Grote Markt z renesansowym ratuszem i fontanną Brabo. Zwiedzanie największej, gotyckiej katedry na terenie Belgii z najsłynniejszymi tryptykami Piotra Rubensa. Zielony Plac z pomnikiem Rubensa. Przejazd do BRUGII - wielkiej damy wśród flandryjskich miast, nazywane często "malutką Wenecją Północy". Spacer po starówce pełnej, wąskich uliczek, biegnących wzdłuż malowniczych kanałów - Markt - rynek z dzwonnicą Belfort oraz XIII wiecznymi sukiennicami, ratusz z Salą Gotycką, bazylika Świętej Krwi. Wycieczka łodzią po kanałach będąca doskonałym sposobem na poznanie miasta. Przejazd do GANDAWY - zwanej często "Florencją Północy". Spacer po zabytkowym centrum słynącego z unikatowego zespołu architektonicznego trzech wież. Stare miasto z licznymi kanałami wraz z portem i jego przepięknymi nabrzeżami. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: śniadanie. Przejazd do Holandii (ok. 100 km) - kraju wyrwanego morzu. Wizyta w ROTTERDAMIE - mieście z największym portem Europy. Wjazd na Euromaszt - wieżę widokową - najwyższą budowlę w Holandii (wys.185 m), z której roztacza się imponujący widok nowoczesnego miasta, portu i okolicy. Przejazd do miasteczka KINDERDIJK, spacer groblą wśród kanałów z wyjątkowym widokiem na najpiękniejsze wiatraki Holandii. Przejazd na polder (obszar położony poniżej poziomu morza) harlemski do LISSE - zwiedzanie 26 hektarowych ogrodów KEUKENHOF z największą kolekcją kwiatów cebulkowych na świecie - rozległe pola pokryte są po horyzont kolorowymi łanami kwitnących tulipanów, żonkili, narcyzów i pachnących hiacyntów. Wyjazd do HAGI, siedziby rządu holenderskiego; zwiedzanie miasta, min. Pałac Pokoju, w którym to mieści się Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, Parlament, starówka z kościołem św. Jakuba i Pałacem Królewskim. Wizyta w haskim kurorcie morskim SCHEVENINGEN - nowoczesny kurort, z długą piaszczystą plażą, deptakiem, molo i latarnią. Obiadokolacja Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

Dzień 5: śniadanie. Wizyta na farmie serowej - degustacja sera i prezentacja wyrobu sabotów. Przejazd autokarem do AMSTERDAMU zwanego również "Wenecją Północy". Całodzienny pobyt w stolicy Holandii. Zwiedzanie, min. szlifiernia diamentów - amsterdamski świat diamentów z czterystuletnią tradycją. Rejs po kanałach. Spacer po zabytkowym centrum miasta. Pływający targ kwiatowy przy kanale Singel, Wieża Mennicy z carillionem, ulica Kalverstraat z licznymi sklepami, plac Dam z Pałacem Królewskim, Kościołem Nowym i Pomnikiem Narodowym. Czas wolny. Spacer po De Wallen, gdzie znajduje się Dzielnica Czerwonych Latarni będąca wizytówką nocnego życia Amsterdamu. Nowy Rynek w Dzielnicy Żydowskiej. Wyjazd z Amsterdamu.

Dzień 6: powrót na miejsce zbiórki w godz. popołudniowych.

CENA ZAWIERA:
  • przejazd autokarem (barek, TV, toaleta, klimatyzacja),
  • 3 noclegi w hotelach **/*** (pokoje 2 lub 3 osobowe z łazienkami),
  • 3 śniadania, 3 obiadokolacje,
  • opiekę pilota - przewodnika,
  • ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL 10.000 €, NW 15 000 PLN, bagaż 800 PLN).
CENA NIE ZAWIERA:
  • opłaty za TFG - 10 PLN/ os.,
  • obligatoryjnych kosztów realizacji programu - bilety wstępu do zwiedzanych obiektów + zwiedzanie ogrodów Keukenhof, przewodnicy miejscy, rejsy oraz inne obligatoryjne opłaty - 130 €/ os.,
  • taksy turystycznej ok. 9 €/ os. (płatna w hotelach na miejscu),
  • napojów do obiadokolacji.

Uwagi:

• Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
  • Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów.
  • Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
  • Należy zabrać ważny paszport lub dowód osobisty.

1. 07-05-2019 11-05-2019 1649 zł powyżej 5 miejsc

1. Opole stacja LOTOS w Rogowie Opolskim, przy drodze nr 45 +0 zł 20:00